A NOHA Stúdió és Alkotóműhelyt fiatal képző- illetve iparművészek hozták létre 2006 májusában.
A stúdió olyan komplex találkozóhely a művészeti ágak, a testmozgás, a zene, az önkifejezés számára, ahol gyermeknek és felnőttnek is a testi-lelki egészsége kapja a legnagyobb hangsúlyt.
Színes programjaik közül ebben a tanévben a kézműves foglalkozásokkal ismerkednek majd meg közelebbről, iskolánk alsó tagozatos osztályai.
Elsőként Zita néni 1.a osztályos, és Ricsi bácsi másodikos pindurkái látogattak el a Pozsonyi úti műhelybe, ahol a gyerekek az egyáltalán nem könnyű fazekas mesterséget gyakorolhatták. Az élménypedagógia jegyében zajló foglalkozás során megtapasztalták az anyagok közötti különbségeket, megtudták, hogyan keletkezik az agyag, és korongozással maguk is edényeket, dísztárgyakat készíthettek, melyeket a NOHA munkatársai hamarosan eljuttatnak hozzájuk – természetesen már kiégetve.
Ajánljuk kicsiknek és nagyoknak is a stúdió adta lehetőségeket, a mi kisdiákjaink (és tanáraink) imádták!
Köszönjük a program szervezésében nyújtott segítségét Dorkának és Zsófinak, a csodás képekért pedig Zita néninek és Ricsi bácsinak jár egy hatalmas ölelés! 💙
Tipp: Látogass vissza később, mert az albumot folyamatosan bővítjük a többi alsós osztály NOHA-s kalandjainak képeivel!
Projektfélév a Diákszempontban
Iskolánk, ebben az évben két félévre szedte a projektidőszakot.
Az első félév a “természetesség” jegyében telik. Minden, ami ehhez kapcsolódik, megjelenhet a választott témák között: lehet szó a természetről, a természetes anyagok megjelenéséről, a természetvédelemről, vagy – magával a szóval is játszva – akár az emberi természetről. A projektben a közismereti tárgyak fél éven át, egymásnak adva a “stafétát” foglalkoznak majd adott rendben a témával. Az osztályok projektproduktumai – színházi előadás, újság, képregény, koncert, stb. – a félév végére készülnek el. A második félév, az elsőhöz hasonló struktúrában, a “mesterséges” jegyében telik majd.